در نشست کنترل مدیریت شرکت آلومینیوم ایران که با حضور عباس نعیمی قائم مقام ایمیدرو، احمد مجیدی مدیرعامل ایرالکو و اعضای هیئت‌مدیره این شرکت و نیز معاونان و مدیران ایمیدرو برگزار شد، بر لزوم دستیابی به تولید 200 هزار تنی شمش در سال جدید تاکید صورت گرفت و در ادامه نیز به برنامه‌های این شرکت شامل افزایش کمی و کیفی تولیدات، ذخیره‌سازی مواد اولیه،‌ مدیریت هزینه تمام شده، افزایش ظرفیت تولید و پیگیری احداث پروژه آندسازی  اشاره شد.

در این جلسه، احمد مجیدی مدیرعامل ایرالکو اظهار داشت: فروش این شرکت از 168 هزار تن سال 97 به 173 هزار تن در سال گذشته رسید و در سال 99 نیز فروش 191 هزار تنی هدف‌گذاری شده است.

وی درباره تامین نیاز خودروسازان به آلومینیوم، گفت: با یکی از شرکت‌های خودروسازی برای تامین آلومینیوم آلیاژی وارد همکاری شده‌ایم و قرار است حداقل 24 هزار تن از محصول تولیدی آلومینیوم ایران، جایگزین شمش‌های وارداتی آن شرکت خودروسازی شود.

قائم مقام ایمیدرو اضافه کرد: درآمد ایرالکو از دو هزار و 800 میلیارد تومان طی سال 97 به سه هزار و 800 میلیارد تومان سال قبل رسید و امسال نیز به درآمد چهار هزار و 600 میلیارد تومانی دست خواهیم یافت.