• صنـایع ابتکـار آلـومینیـوم ؛ پـشتـوانه تـولیـد بـرتـرین بـرندهــای صنعتــی کشـــور

استفاده از آلومینیوم در زمینه الکترونیک پس از جنگ جهانی دوم به سرعت افزایش یافت. این فلز نیمی از وزن مس را دارد و برای مراحل ساخت کشش سیم، تعلیق و پشتیبانی مفید است. آلومینیوم دارای هزینه و وزن کمتر نسبت به مس و ماده ترجیحی برای انتقال و توزیع برق امروزی است. با توجه به نسبت هدایت به وزن آلومینیوم نسبت به مس، این فلز در حال حاضر برای سیم کشی در خانه ها، ساختمان ها، هواپیما، قطعات کامپیوتر و … مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ نزدن آن باعث شده است در بسیاری از صنایع الکترونیک مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از آلومینیوم در سیستم های خنک کننده می تواند منافع عظیمی برای سازندگان دستگاه های الکترونیکی صنعتی و تجاری ایجاد کند. پیشرفت در تکنولوژی تولید پروفیل آلومینیوم با روش اکستروژن باعث می شود که هیت سینک های آلومینیومی برای مکانیزم های خنک کننده تولید شود که ترکیبی از قدرت بیشتر و وزن سبک تر است. پروفیل های اکسترود شده معمولا تحمل بیشتری نسبت به قطعات ماشینکاری دارند و آلومینیوم دارای نسبت قدرت نسبت به وزن بالاتر از فولاد، برنج و مس است.

پروفیل های اکستروژن آلومینیومی می توانند در طیف گسترده ای از طرح های منحصر به فرد ایجاد شوند. آلومینیوم یک هادی و بازتابنده خوب است و استفاده از آن در برنامه های انتقال حرارت بسیار مفید است و به عنوان یک سپر حرارت بسیار بازتابنده است. آلیاژ آلومینیوم را می توان در دماهای مختلف تولید کرد و هزینه آن نسبتا کم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد و آشنایی با تولیدات و محصولات این مجموعه به www.ebtekaralum.com مراجعه فرمائید.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟