بر اساس گزارش metaltek ماده C95200 یک ماده بسیار شکل پذیر با مقاومت در برابر خوردگی خوب است. این ترکیب برای بوشینگ ها، بلبرینگ ها، چرخ دنده های سبک، صفحات سایش، لوله های کم فشار، ستون های پمپ و ظروف مناسب می باشد.

نوع دیگر C95400 عملکرد بالا و استحکام کششی، چقرمگی فوق العاده و مقاومت استثنایی در برابر سایش، خستگی و تغییر شکل را ارائه می دهد. این آلیاژ همه منظوره به طور گسترده ای در ابزارهای شیمیایی، دریایی، هواپیما و ماشین آلات به عنوان چرخ دنده، بوش و بلبرینگ، پمپ ها و سوپاپ ها استفاده می شود.

C95500 یکی از سخت ترین آلیاژهای غیر آهنی است. این آلیاژ همان C95400 استحکام، سختی و مقاومت بیشتر در برابر خوردگی ارائه می دهد، اگرچه از چقرمگی ضربه ای کمی کمتر برخوردار است.

ترکیب C95800 به عنوان برنز نیکل آلومینیومی ویژه، مخصوصاً برای کاربردهای دریایی با مقاومت مطلوب در برابر خوردگی آب دریا مناسب است. این ماده ممکن است شامل قطعات سیستم ملخ، یاتاقان، لوله کشی، از جمله نمک زدایی، و دیگر کاربردهای خورنده دریایی باشد.

C95900 سختی و مقاومت فشاری بالاتری را ارائه می دهد و برای صفحات سایش، تشکیل رول، قالب های کششی، چرخ دنده ها، راهنماهای سوپاپ، صندلی ها و درج های قالب استفاده می شود.

ماده MTEK 375 یک ماده بسیار سخت و برتر است که اغلب برای شکل دهی، طراحی و خم شدن فولاد ضد زنگ به کار می رود.

کاربردهای آلیاژ بنز آلومینیوم
کاربردهای آلیاژ بنز آلومینیوم

برنزهای آلومینیومی بیشتر در مواردی استفاده می شوند که مقاومت آنها در برابر خوردگی آنها را بر سایر مصالح مهندسی ترجیح می دهد. این کاربردها شامل بلبرینگ های ساده و اجزای چرخ دنده فرود در هواپیما، سیم گیتار، اجزای سوپاپ و غیره است.

رنگ طلایی جذاب برنزهای آلومینیومی نیز باعث استفاده از آنها در جواهرات شده است. این ترکیبات بیشترین تقاضا را از صنایع و مناطقی مانند خدمات عمومی مربوط به آب دریا، تامین آب، صنایع نفت و پتروشیمی (به عنوان مثال ابزارهایی برای استفاده در محیط های بدون جرقه)، برنامه های تخصصی ضد خوردگی و سایر موارد دارند.

برنزهای آلومینیومی را می توان با فرایند قوس فلزی جوش داده و با شارها یا آلیاژهای مخصوص لحیم کاری کرد. آلیاژهایی با حداکثر ۸ درصد آلومینیوم را می توان به صورت ورقه ای سرد کرده یا در لوله ها کشید تا در کارخانه های شیمیایی و پالایشگاه های نفت برای مخازن تحت فشار و مبدل های حرارتی مورد استفاده قرار گیرد.

تاثیر درصد آلومینیوم در کاربرد آلیاژ آلومینیوم برنز
تاثیر درصد آلومینیوم در کاربرد آلیاژ

آلیاژهای دارای بیش از ۸ درصد آلومینیوم نیز ممکن است حاوی آهن و منگنز باشند. آنها می توانند عملیات سرد را محدود کنند. قوی ترین و مقاوم ترین نوع آن ها در برابر خوردگی گروه حاوی نیکل است که برای پره های کمپرسور توربین گازی استفاده شده اند.

آلیاژهای حاوی تقریباً ۱۰ درصد آلومینیوم با ریخته گری ماسه ای و گرانشی به اجسام قوی از جمله ملخ های کشتی متصل می شوند. آلومینیوم برنز برای جایگزینی طلا برای ریخته گری تاج دندان استفاده می شود. آلیاژهای مورد استفاده از نظر شیمیایی بی اثر بوده و ظاهر طلایی دارند