• صنـایع ابتکـار آلـومینیـوم ؛ پـشتـوانه تـولیـد بـرتـرین بـرندهــای صنعتــی کشـــور

4000 تن محصول آلومینیومی عرضه می‌شود

 

امروزیکشنبه 20 مهر ماه سال 1399، مجموع سه هزار و 600 تن شمش آلومینیومی شرکت‌های ایرالکو، آلومینیوم المهدی و همچنین 400 تن بیلت شرکت ایرالکو در رینگ صنعتی بورس کالای ایران عرضه می‌شود.

امروز 20 مهر ماه، شرکت‌ ایرالکو 400 تن شمش آلومینیومی 99.7 درصد با قیمت 461 هزار و 322 ریال عرضه خواهد کرد. حداقل عرضه این محصول 100 تن تعیین شده که تا دو هزار تن نیز قابل افزایش بوده و حداقل خرید این محصول نیز 20 تن تعیین شده است.

همچنین امروز 20مهر ماه، 100 تن بیلت آلومینیومی 6063-7  را با قیمت 493 هزار و 615 ریال عرضه خواهد کرد. حداقل عرضه این محصول پنج تن تعیین شده که تا 400 تن قابل افزایش خواهد بود. حداقل خرید این محصول 20 تن تعیین شده است.

امروز 20 مهر ماه، شرکت آلومینیوم المهدی 600 تن شمش آلومینیومی 99.7 با قیمت 461 هزار و 322 ریال به ازای هر کیلوگرم عرضه خواهد کرد. حداقل عرضه این محصول 100 تن تعیین شده که تا دو هزار تن نیز قابل افزایش بوده و حداقل خرید این محصول 25 تن تعیین شده است.

ادامه مطلب

افزایش ۷۱ درصدی تولید شمش آلومینیوم/ افزایش ۸۴ درصدی تولید شهریور/ افزایش ۴ درصدی پودر آلومینا

میزان تولید شمش آلومینیوم کشور طی نیمه نخست امسال، ۷۱ درصد رشد یافت. این رقم بیشترین میزان رشد بین تولیدات معدنی و صنایع معدنی بوده است.

5 شرکت تولیدکننده آلومینیوم از ابتدای فروردین تا پایان شهریور، 211 هزار و 779 تن شمش تولیدکردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 123 هزار و 576 تن بود.

از این میزان، شرکت های «ایرالکو» 95 هزار و 723 تن، «هرمزآل» 45 هزار و 444 تن، «المهدی» 33 هزار و 988 تن، «سالکو» 25 هزار و 397 تن و «آلومینای ایران» 11 هزار و 227 تن تولید کردند.

میزان تولید شهریور نیز با 84 درصد افزایش نسبت به میزان تولید مدت مشابه سال گذشته (19 هزار و 983 تن)، به 36 هزار و 866 تن رسید.

شرکت آلومینای ایران طی 6 ماهه نخست امسال، 121 هزار و 691 تن پودر آلومینا تولید کرد. این رقم در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال گذشته (116 هزار و 883 تن)، 4 درصد افزایش یافت.

ادامه مطلب

تولیدکنندگان اروپایی از تعرفه‌های موقت اتحادیه اروپا بر روی آلومینیوم چین استقبال کردند

تولیدکنندگان آلومینیوم اروپا از تصمیم کمیسیون اروپا برای وضع تعرفه موقت آنتی دامپینگ حداکثر تا ۴۸ درصد بر روی آلومینیوم شکل یافته (اکستروژن) از چین استقبال کردند.

  تولیدکنندگان آلومینیوم اروپا از تصمیم کمیسیون اروپا برای وضع تعرفه موقت آنتی دامپینگ حداکثر تا 48 درصد بر روی آلومینیوم شکل یافته (اکستروژن) از چین استقبال کردند.

در ماه فوریه این کمیسیون تحقیقاتی را در اتحادیه اروپا در خصوص اینکه آیا چین در حال دامپینگ اکستروژن آلومینیوم به عنوان محصولات قابل توجهی که در حمل و نقل، ساخت و ساز و الکترونیک بکار گرفته می‌شود، مطرح و آغاز کرد. هر چند انجمن فلزات چین این شکایت و دادخواهی را بی اساس خوانده است.

سندی از کمیسیون مذکور در روز سه شنبه گذشته تعرفه‌های موقت را اعلام و اطلاع رسانی کرد.

آقای Gerd Götz مدیرکل انجمن آلومینیوم اروپا در بیانیه‌ای گفت: این تعرفه های آنتی دامپینگ برای بقا و حیات زنجیره ارزش آلومینیوم اروپا بسیار مهم و حیاتی است چراکه انتقال اروپا به اقتصادی سبز و دیجیتال مهم است.

این تحقیقات، ناشی از شکایت گروهی از صنایع به نمایندگی از هفت تولیدکننده عمده آلومینیوم می باشد که مطرح شده واردات محصولات آلومینیوم نیمه نهایی و ساخته شده چین به اتحادیه اروپا در 5 ساله منتهی به 2019 بیش از دو برابر شده است.

اعضای آلومینیوم اروپا شامل Norsk Hydro ، ریوتینتو و Alcoa می باشند و براساس اعلام آلومینیوم اروپا، انتظار می‌رود که تعرفه‌های موقت تا 15 اکتبر اعمال گردد در حالی که تحقیقات در آوریل 2021 نهایی می‌شود.

براساس تصمیمات صورت گرفته تعرفه های 30.4 درصد بر روی شرکت Guangdong Haomei اعمال خواهد شد.

در سند اتحادیه اروپا گفته شده که تعرفه های 38.2 درصد برای شرکت‌های Guangdong King, New Materials, Metal Light Alloy Technology و International Ltd در نظر گرفته شده است.

این اتحادیه می‌افزاید دیگر شرکت‌های همکار مشمول پرداخت تعرفه 34.9 درصد بوده و مواد مصرفی از سایر شرکت‌های دیگر نیز مشمول به پرداخت تعرفه 18 درصدی شده‌اند.

ادامه مطلب

رونق در انتظار بازار آلومینای چین

انتظار می‌رود تقاضا و تولید آلومینا در چین طی سه ماه چهارم سال جاری افزایش یابد. براساس گزارش چشم‌انداز آلومینا و آلومینیوم چین که توسط «اس‌اندپی‌گلوبال پلتس» برای فصل چهارم سال ۲۰۲۰ تهیه و تدوین شده است، ظرفیت تولید جدید کارخانه‌ها به احتمال زیاد بر قیمت‌های داخلی بازار موثر خواهد بود.

انتظار می‌رود تقاضا و تولید آلومینا در چین طی سه ماه چهارم سال جاری افزایش یابد. براساس گزارش چشم‌انداز آلومینا و آلومینیوم چین که توسط «اس‌اندپی‌گلوبال پلتس» برای فصل چهارم سال 2020 تهیه و تدوین شده است، ظرفیت تولید جدید کارخانه‌ها به احتمال زیاد بر قیمت‌های داخلی بازار موثر خواهد بود.

این گزارش چشم‌انداز فصلی پلتس بر اساس نظر سنجی از 22 شرکت شامل تولیدکنندگان، کارخانه‌های ذوب آلومینیوم و شرکت‌های فعال در حوزه تجارت داخلی و بین‌المللی فعال در چین تهیه شده است. مطابق گزارش، 86 درصد از فعالان بازار منتظر افزایش تقاضا برای آلومینا در سه ماه چهارم سال جاری میلادی، همزمان با تقویت فعالیت‌های صنعتی چین هستند.

خوش‌بینی در این مورد به حدی گسترده و جدی است که تنها 4 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی پلتس پیش‌بینی می‌کنند که تقاضا کاهش پیدا کند. امیدواری‌ها به افزایش عرضه نیز در این بازار بالاست و حدود 81 درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی پلتس معتقد بودند که تولید آلومینای چین در سه ماه پایانی سال یعنی از اکتبر تا دسامبر افزایش خواهد یافت.

البته این خوش‌بینی‌ها تنها به نفع تولید‌کنندگان داخلی آلومینای چین نیست و افزایش چشمگیر تقاضا احتمالا فرصت خوبی را برای آلومینای وارداتی نیز در بازار فراهم می‌کند. 48 درصد شرکت‌کنندگان اظهار کردند که واردات در سه ماه پایانی افزایش می‌یابد و تنها 9 درصد بر این باور بودند که شاهد کاهش واردات آلومینای چین خواهیم بود.

انتظارات قیمتی در مورد آلومینا در فصل پایانی سال اما کمی متفاوت‌تر است و 38 درصد شرکت‌کنندگان فکر می‌کنند قیمت‌ها افزایش می‌یابد و 29 درصد نیز معتقدند که سقوط قیمت در پیش است. بیشتر فعالان بازار انتظار داشتند که قیمت آلومینای داخلی در سه ماه چهارم 2020 در محدوده 2 هزار و 300 تا 2 هزار و 400 یوآن در هر تن (معادل 337 تا 352 دلار در هر تن) باشد که با تقاضای زیاد و هزینه‌های تولید پشتیبانی می‌شود. تعداد اندکی نیز بر این باور بودند که کف قیمتی برای آلومینا در بازه زمانی مورد نظر می‌تواند 2 هزار و 200 یوآن در هر تن باشد و سقف قیمتی آن نیز به 2 هزار و 600 یوآن در هر تن برسد.

یکی از نکات قابل توجه در این نظرسنجی آن است که اکثر شرکت‌کنندگان انتظار داشتند قیمت آلومینیوم اولیه چین در فصل چهارم در حدود 14 هزار یوآن در هر تن یا بالاتر باشد. عده‌ای از فعالان بازار نیز گفته‌اند که حداقل قیمتی در این دوره می‌تواند تا حدود 13 هزار یوآن در هر تن باشد و سطح پایانی آن نیز به 15 هزار یوآن در هر تن برسد.

ادامه مطلب

7100 تن محصول آلومینیومی عرضه می‌شود

امروز یکشنبه 13 مهر ماه سال 1399، مجموع 6 هزار و 900 تن شمش آلومینیومی شرکت‌های ایرالکو، آلومینیوم المهدی، آلومینای ایران و همچنین 200 تن بیلت شرکت ایرالکو در رینگ صنعتی بورس کالای ایران عرضه می‌شود.

امروز 13 مهر ماه، شرکت‌ ایرالکو 600 تن شمش آلومینیومی 99.8 درصد با قیمت 448 هزار و 514 ریال عرضه خواهد کرد. حداقل عرضه این محصول 100 تن تعیین شده که تا دو هزار تن نیز قابل افزایش بوده و حداقل خرید این محصول نیز 20 تن تعیین شده است.

امروز 13 مهر ماه، شرکت ایرالکو 200 تن شمش آلومینیومی 99.7 درصد 50 پوندی را با قیمت 447 هزار و 914 ریال عرضه خواهد کرد. حداقل عرضه این محصول پنج تن تعیین شده که تا 500 تن قابل افزایش خواهد بود. حداقل خرید این محصول 20 تن تعیین شده است.

همچنین این شرکت امروز  200 تن بیلت 6063-7 با قیمت 479 هزار و 268 ریال به ازای هر کیلوگرم عرضه خواهد کرد. حداقل عرضه این محصول پنج تن تعیین شده که تا 500 تن نیز قابل افزایش بوده و حداقل خرید این محصول 20 تن تعیین شده است.

شرکت آلومینای ایران امروز 13 مهر ماه در بورس کالا، 400 تن شمش آلومینیومی 99.7 درصد را با قیمت 448 هزار و 214 ریال به ازای هر کیلوگرم عرضه خواهد کرد. حجم عرضه اولیه برای شمش آلومینیومی این شرکت در تالار بورس 400 تن و حداقل عرضه 100 تن تعیین شده که تا یک هزار و 100 تن نیز قابل افزایش خواهد بود. حداقل خرید این محصول 25 تن تعیین شده است.

شرکت آلومینیوم المهدی نیز امروز 13 مهر ماه در بورس صنعتی کالا، 600 تن شمش آلومینیومی 99.7 درصد را با قیمت 447 هزار و 914 ریال به ازای هر کیلوگرم عرضه خواهد کرد. حجم اولیه عرضه این محصول 600 تن و حداقل عرضه 100 تن تعیین شده که تا سه هزار تن نیز قابل افزایش بوده و حداقل خرید این محصول نیز 25 تن تعیین شده است.

ادامه مطلب

ساخت هواپیمای الکتریکی از جنس آلومینیوم در سوئد

 

 شرکت هواپیماسازی سوئدی هارت (Heart) اعلام نموده که تا اواسط سال 2026، نخستین هواپیمای الکتریکی خود را از جنس آلومینیوم به بازار عرضه خواهد کرد. این هواپیما با 19 صندلی، قادر خواهد بود مسافت‌های کوتاه را طی کند

درحال‌حاضر مسیرهای درنظر گرفته شده برای این هواپیما، کشورهای نوردیک اسکاندیناوی است اما قرار است پس از مدتی به آمریکای شمالی و آسیا هم سفر داشته باشد.

شرکت هارت تصمیم دارد که با عرضه این هواپیما‌ها به بازار، میزان دی‌اکسید کربن واردشده به محیط زیست را بکاهد و درواقع این گزینه، گزینه‌ای “عاری از سوخت فسیلی” محسوب می‌شود.

به‌گفته‌ی مدیرعامل این شرکت، این هواپیما سفرهای هوایی را کاملاً تغییر خواهد داد.

صنعت هوا-فضا 3 درصد آلاینده دی‌اکسیدکربن به محیط زیست وارد می‌کند. 40 درصد از این میزان آلاینده حاصل حرکت در مسافت‌های کوتاه است.

اما هواپیمای ES-19 صفر درصد دی اکسید کربن به‌عنوان آلاینده تولید می‌کند. همچنین به‌علت آنکه کوچک بوده و آلاینده‌ای به‌همراه ندارد، می‌توان باند پرواز را در محدوده شهری نیز بنا کرد.

در بلندمدت این هواپیماها مقرون‌به‌صرفه‌تر از هواپیماهای معمولی خواهند بود چراکه هزینه سرسام‌آور سوخت را ندارند.

این شرکت سوئدی هنوز اطلاعات دقیقی در رابطه با بخش‌های تولید‌شده از آلومینیوم این هواپیما ارائه نداده اما آنچه مسلم است آنست که بال‌ها و فریم هواپیما تمام آلومینیومی خواهند بود.

ادامه مطلب