• صنـایع ابتکـار آلـومینیـوم ؛ پـشتـوانه تـولیـد بـرتـرین بـرندهــای صنعتــی کشـــور

امروزه تاسیسات سرمایشی و گرمایشی در اجرای پروژه های ساختمانی برای طراحان و مجریان ساختمانی بسیار حائز اهمیت است. حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوای ناشی از احتراق سوخت ‌های فسیلی، انسان را وادار کرده تا به فکر چاره ‌ای برای استفاده صحیح از انرژی و نگهداری و حفظ منابع محدود آن (انرژی) باشد.
پروفیل های آلومینیم در مبدل های حرارتی به دلیل ترکیب منحصر به فردشان به کار گرفته می شوند. این آلیاژها به یکی از کاربردی ترین و اقتصادی ترین مواد برای به کار بردن در مبدل های حرارتی تبدیل شده اند که از آن جمله می توان به رادیاتور های آلومینیومی اشاره نمود. خواصی که استفاده از آلومینیم را برای تاسیسات سرمایشی و گرمایشی مناسب می کند عبارتند از:
۱- سبک و با استحکام ویژه بالا. این ویژگی به طراحان مبدل حرارتی خودرو امکان طراحی مبدل های حرارتی ارزان و فشرده را نسبت به مبدل های مسی و برنجی قدیمی می دهد.
۲- هدایت حرارتی بالا. هدایت حرارتی آلومینیم خالص ۶۰ درصد مس خالص است.
۳- مقاومت به خوردگی اتمسفری و محیط هایی مانند آب شیرین، آب شور و بسیاری از مواد شیمیایی و محلول های آن ها.
۴- بسته به نوع آلیاژ، این آلیاژها می توانند به صورت گرم یا سرد شکل دهی شوند و به اشکال مختلف درآیند.
۵- توانایی اتصال با جوشکاری، لحیم کاری و لحیم برنجی.
۶- محصولات روکش آلومینیم آلیاژهای پایه را از خوردگی حفره دار شدن محافظت می کند.
۷- آلومینیوم چقرمگی و استحکام را حفظ کرده و هدایت حرارتی بالایی را در دماهای زیر صفر نشان می دهد.
۸- این آلیاژها خاصیت بهداشتی و غیر سمی دارند.
۹- غیر مغناطیسی هستند و جرقه تولید نمی کنند.
۱۰- به اشکال مختلف با قیمت مناسب در درسترس هستند.

در زمینه تاسیسات سرمایشی صنایع ابتکار آلومینیوم انواع پروفیل یخچال های صنعتی، ویترینی، خودرویی و سردخانه ای، پروفیل های بکار رفته در انواع فن کوئل و چیلرها و خنک کننده های صنعتی را تولید می نماید. شکل ظاهری این یخچال ها به جهت استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک و پروفیل آلومینیوم آنادایزشده درجه یک، بسیار زیبا و ساختار لوکسی دارد. همچنین برای جلوگیری از خارج شدن سرما و اتلاف انرژی در دیواره های آن از فوم های عایق حرارت و در چارچوب درب آن از پروفیل های آلومینیومی استفاده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروفیل های تاسیسات سرمایشی و گرمایشی آلومینیومی این شرکت و آشنایی با سایر تولیدات و محصولات این مجموعه به www.ebtekaralum.com  مراجعه فرمائید.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟