• صنـایع ابتکـار آلـومینیـوم ؛ پـشتـوانه تـولیـد بـرتـرین بـرندهــای صنعتــی کشـــور

رنگ الکترو استاتیک یکی از مقرون به صرفه ترین و ماندگارترین نوع رنگ ها با کیفیت بالا است که قابلیت پاشش بر روی هر نوع فلزی را دارد. سطوح پوشش داده شده با این نوع رنگ نسبت به سایر رنگها در برابر تراشیدن ، خراشیدن ، محو شدن و ساییدگی مقاومت بیشتری دارند.

رنگ الکترو استاتیک بر روی آلومینیوم مزایای بسیاری دارد. به عنوان مثال ، پوشش پودر تضمین می کند که یک لایه ی قوی روی آلومینیوم شکل می گیرد که احتمال آسیب دیدن آن بسیار کم است. علاوه بر این آلومینیوم را در برابر اثرات مواد شیمیایی و تابش آفتاب ، باران و برف و سایر عوامل محافظت می شود. این مسئله باعث می شود تا در هر شرایط آب و هوایی بتوان از آلومینیوم استفاده نمود.

یکی از بهترین مزیت های این روش ، قابلیت سفارشی سازی کامل رنگ است. با ایجاد تغییرات روی ترکیبات پودر ، نوعی جدیدی از رنگ را ایجاد می توان ایجاد نمود می کند که با هر نوع سلیقه ای مطابقت دارد ، با این گزینه می توان بافت هایی مانند چروک یا زرق و برق را اضافه کرد ، و طیف عظیمی از براقیت بالا تا مات بودن را بر روی پروفیل ها ارائه داد.

همچنین پوشش رنگ الکترواستاتیک از محیط زیست ما بسیار محافظت می کند. در حالی که  اکثر روشهای رنگ آمیزی حاوی حلالهایی هستند که آلاینده های آنها به عنوان ترکیبات آلی فرار (VOC) شناخته می شوند ، در مقابل هیچ نوع حلالی در پوشش رنگ پودری استفاده نمی شود. پوشش رنگ پودری توسط آنچه فرآیند الکترواستاتیک نامیده می شود انجام می شود. پودر با بار منفی بر روی یک پروفیل آلومینیومی با بار مثبت اعمال می شود. اثر الکترواستاتیک چسبندگی موقتی رنگ را تضمین می کند ، پس از آن در یک کوره گرم و پخته می شود. در طی فرآیند پخت ، پودر ذوب می شود و زنجیرهای شیمیایی طولانی را تشکیل می دهد. در نتیجه پروفیل آلومینیوم در برابر خراشیده شدن ، پوسته پوسته شدن و خوردگی مقاوم می شود.

از آنجا که رنگ پودری حلال ندارند ، هیچگونه تحریکی در بینی ، دهان و گلوی اپراتور وجود ندارد. هر نوع رنگ مایع که با پوست یک اپراتور در تماس باشد ، باید با حلال شسته شود و اثرات منفی روی پوست می گذارد اما رنگ پودری باعث تحریک پوست نمی شود ، و در موارد بسیار نادری افراد ممکن است نسبت به این نوع رنگ واکنش نشان دهند. این پودر را می توان با شستن با آب گرم به راحتی از پوست جدا کرد.

علاوه بر هزینه صرفه جویی در زمان و مراحل اضافی خشک کردن ، پوشش پودری از راه های دیگر نیز از نظر هزینه مقرون به صرفه است. مواد اولیه مورد استفاده در این فرآیند به طور خاص با اندازه و مشخصات کار موجود خریداری می شوند. این نوع پودر ارزان است و می توان آن را  برای سالها نگهداری کرد و سپس از آن استفاده کرد.

در آخر ، نگهداری از رنگ الکترواستاتیک برای طولانی مدت بسیار آسان است. برای تمیز کردن آن نیازی به پاک کننده یا حلال مخصوص نیست. در عوض ، می توان آن را با آب و صابون پاک کرد و آن را شستشو داد. از آنجا که این پوشش در برابر خراشیدن و خوردگی بسیار مقاوم است ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد زنگ زدگی یا آسیب های دیگر هنگام تمیز کردن نخواهید داشت.

شرکت صنایع ابتکار آلومینیوم با سالها سابقه در این زمینه و استفاده از دستگاه خط رنگ تمام اتوماتیک ساخت سوئیس و پرسنل مجرب و با تجربه انوا خدمات رنگ الکترواستاتیک را در طیف های رنگی گوناگون به مشتریان خود ارائه می دهد. برای دیدن نمونه کار ها و آشنایی بیشتر به www.ebtekaralum.com مراجعه نمائید.

 

 

 

 

 

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟